Pieminekļi Rekordi Raksti Attēli Kartes

 

Mans vārds ir Gatis Pāvils, esmu dzimis 1970.gadā. Tiešais darbs nav cieši saistīts ar šīs mājaslapas saturu taču ir ne mazāk interesants un izaicinājumiem pilns. Esmu studējis vairākās valstīs, iegūstot bakalaura grādu ģeoloģijā un maģistra grādu vides pārvaldībā, protu trīs svešvalodas.

Kopš bērnības mani patikusi interesantu un neparastu vietu un faktu apzināšana gan Latvijā, gan pārējā pasaulē. 1995.gadā uzsāku veidot Latvijas dabas un kultūras pieminekļu datu bāzi, darbs pie tās regulāri turpinās. Pašlaik datu bāzē iekļauta informācija par aptuveni 16 000 interesantiem Latvijas pieminekļiem. No tiem ap 5000 esmu apmeklējis, ap 3000 esmu fotografējis. Iespēju robežās cenšos apmeklēt pieminekļus arī ārvalstīs, īpaša veiksme bija vienu mēnesi ilgs ceļojums Jaunzēlandē, ilgstoša ekspedīcija zelta ieguves rajonos Rietumsibīrijā, pārgājiens Turkmenistānā un citi.

Pēc tīkla dizaina pamatu apgūšanas esmu veidojis mājaslapu toreizējam Ģeoloģijas dienestam par Latvijas un pasaules ūdenskritumiem (tas bija sen un nu jau ir daudz jauna ko stāstīt par ūdenskritumiem), kā arī mājaslapu Dabas Retumu krātuvei - organizācijai, kas apvieno cilvēkus, kuri kopā par Latviju zina tik daudz neparastu un interesantu lietu, ka to vienā mūžā nemaz pastāstīt nevar.

Pēdējie gadi pavadīti īpaši aktīvi apceļojot un fotografējot Latviju, studējot literatūru un papildinot datu bāzi - un nu var droši teikt ka ir savākts pietiekami daudz interesanta materiāla šādai mājaslapai.

Pašlaik esmu pievērsies citam Interneta projektam - mājaslapai par neparastajām un interesantajām pasaules vietām Wondermondo - an armchair guide to world attractions.

 

 

 

 

 

ⓒ 2009 Gatis Pāvils

par mājaslapu     par autoru